Nørregade 6
8370 Hadsten
86980170

onsdag 21. november

Fantastiske skabninger - Grindelwalds Forbrydelser - 2D


17:45

I Krig og Kærlighed


    onsdag 21. november

    2t 15min

    Tilladt over 11 år

    Fantastiske skabninger - Grindelwalds Forbrydelser - 2D

    17:45
    T - Sal 1
    VÆLG SPILLETIDSPUNKT
    T
    Den onde Gellert Grindelwald er undsluppet sit fangeskab, og er med det samme gået i gang med at samle ligesindede følgere.

    I et desperat forsøg på at forhindre Grindewald, søger den unge troldmand, Albus Dumbledore, hjælp fra sin tidligere studerende, Newt Scamander.

    Nu trækkes grænserne endnu en gang op til et dødeligt opgør mellem det gode og det onde i en magisk verden.
    Biografpremiere: Torsdag 15. november
    Instruktion: David Yates
    Skuespillere: Eddie Redmayne, Johnny Depp, Ezra Miller, Kathrine Waterson m.fl.
    Spilletid: 02:15
    Censur: Tilladt for børn over 11 år

    2t 15min

    Tilladt over 15 år

    I Krig og Kærlighed

    20:15
    Sal 1
    VÆLG SPILLETIDSPUNKT
    Da Esben deserterer fra krigen, er det for at blive forenet med sin elskede kone Kirstine og deres søn Karl efter 3 år.

    Men alt er ændret i hans fravær... Den charmerende tyske officer Gerhard bejler kraftigt til Kirstines hjerte og rollen som familiefar.

    Esben må sætte alt ind for overlevelse, kærligheden og at redde familien.
    Biografpremiere: Torsdag 15. november
    Instruktion: Kasper Torsting
    Skuespillere: Sebastian Jessen, Rosalinde Mynster, Thure Lindhardt, Ulrich Thomsen
    Spilletid: 02:15
    Censur: Tilladt for børn over 15 år

    torsdag 22. november

    Fantastiske skabninger - Grindelwalds Forbrydelser - 2D


    I Krig og Kærlighed


    T

      fredag 23. november

      Fantastiske skabninger - Grindelwalds Forbrydelser - 2D


      I Krig og Kærlighed


        lørdag 24. november

        Julemandens Datter


        Nøddeknækkeren og de fire kongeriger 2D


        I Krig og Kærlighed


        Fantastiske skabninger - Grindelwalds Forbrydelser - 2D


          søndag 25. november

          Julemandens Datter


          Smallfoot - DK tale


          Fantastiske skabninger - Grindelwalds Forbrydelser - 2D


          I Krig og Kærlighed


            mandag 26. november

            Den Tid på Året


            K

            Fantastiske skabninger - Grindelwalds Forbrydelser - 2D


              tirsdag 27. november

              Fantastiske skabninger - Grindelwalds Forbrydelser - 2D


              Den Tid på Året


              T

                onsdag 28. november

                Journal 64


                I Krig og Kærlighed


                T

                  torsdag 29. november

                  Bohemian Rhapsody


                  Den Tid på Året


                  K

                    fredag 30. november

                    Den Tid på Året


                    K

                    Bohemian Rhapsody


                      lørdag 1. december

                      Julemandens Datter


                      De utrolige 2 - DK tale 2D


                      Bohemian Rhapsody


                        søndag 2. december

                        Julemandens Datter


                        I Krig og Kærlighed


                        T

                        Den Tid på Året


                          mandag 3. december

                          The Florida Project


                          S

                            onsdag 5. december

                            Den Tid på Året


                            I Krig og Kærlighed


                              torsdag 6. december

                              Robin Hood


                                fredag 7. december

                                Robin Hood


                                The House That Jack Built


                                  lørdag 8. december

                                  Julemandens Datter


                                  Robin Hood


                                  The House That Jack Built


                                    søndag 9. december

                                    Julemandens Datter


                                    Robin Hood


                                      mandag 10. december

                                      Robin Hood


                                      The House That Jack Built


                                        tirsdag 11. december

                                        Robin Hood


                                          onsdag 12. december

                                          Robin Hood


                                            torsdag 13. december

                                            Julemandens Datter


                                            S

                                              fredag 14. december

                                              De utrolige 2 - DK tale 2D


                                              S

                                                lørdag 15. december

                                                Ternet Ninja


                                                F

                                                Grinchen - DK Tale


                                                  søndag 16. december

                                                  Grinchen - DK Tale


                                                  Julemandens Datter


                                                    lørdag 5. januar

                                                    ANDRE RIEU Nytårskoncert 2019 fra Sydney


                                                    K

                                                      søndag 6. januar

                                                      ANDRE RIEU Nytårskoncert 2019 fra Sydney


                                                      K

                                                        mandag 4. februar

                                                        Dommerens valg


                                                        S